کمپرسور مخصوص دستگاه سند بلاست

کمپرسور مخصوص دستگاه سند بلاست

امروزه دستگاه های سند بلاست یا شن زنی کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. از دستگاه سند بلاست برای مصارف گوناگون و در حفرفه های مختلف مانند: طلا سازی، صنعت چوب، صنعت فلزات، صنعت شیشه و… استفاده میشود. مهمترین فاکتور در کار سند بلاست تهیه کمپرسور مخصوص دستگاه سند بلاست است. چرا که دستگاه های سند بلاست اصول کار آنها بر نیروی باد استوار است. در واقع این دستگاه ها بدون کمپرسور مناسب دستگاه سند بلاست ، کارایی مناسب ندارند. انتخاب یک کمپرسور مناسب برای این کار نیز نیاز به مشاوره و کمک گرفتن از متخصص این امر هست. چرا که دستگاه های سند بلاست در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید میشوند. همچنین سایز نازل که تعیین کننده میزان مصرف هوای فشرده است، با یکدیگر متفاوت است.

همانطور که اشاره شد مهمترین فاکتور برای انتخاب کمپرسور مناسب سند بلاست دانستن سایز نازل دستگاه است. زیرا میزان مصرف باد و سایز نازل رابطه مستقیم با هم دارند. به طوریکه هرچقدر سایز نازل بزرگتر باشد میزان مصرف هوای فشرده نیز بیشتر خواهد بود.

از فاکتورهای مهم دیگر در تعیین کمپرسور مناسب برای سند بلاست میتوان به جنس مواد اشاره کرد. مثلا یک دستگاه بلاست برای استفاده در صنعت فلز با یک دستگاه بلاست برای استفاده در صنعت شیشه مصرف هوای متفاوت تری دارند. در واقع هرچقدر جسمی که میخواهیم عملیات بلاست را روی آن انجام دهیم دارای ناصافی بیشتر و سختی بیشتری باشد در نتیجه نیاز به هوای فشرده بیشتری برای پاکسازی نیاز داریم.

دستگاه سند بلاست

کمپرسور اسکرو یا پیستونی مناسب است

شاید برای خیل از شماها این سوال مطرح باشد که برای دستگاه بلاست، کمپرسور اسکرو مناسب است و یا کمپرسور پیشتونی؟

در جواب این سوال باید گفت که تفاوتی در اینکه نوع کمپرسور چه چیز باشد، ندارد. آن چیزی که از اهمیت ویژه برخوردار است میزان هوای تولیدی توسط کمپرسور مخصوص دستگاه بلاست است. ولی خب معمولا میزان هوای مصرفی در دستگاه های بلاست بیشتر از 2000 لیتر در دقیقه است و این میزان هوای تولیدی توسط کمپرسورهای اسکرو بهتر و راحت تر تولید میشود.

انچه در عمل قابل اجراتر و اصولی تر است این است که کمپرسور انتخابی ما از نوع اسکرو باشد. زیرا کمپرسور اسکرو هم تولید باد مداوم تری نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارد و هم میزان تولید باد بیشتری در واحد دقیقه تولید مینماید. پس گزینه مناسب برای انتخاب کمپرسور مخصوص سند بلاست برای انجام کارهای صنعتی، کمپرسور اسکرو است.

ولی اگر کار شما در حد کارگاهی است. و مثلا در طول روز فقط چند عدد لیوان را بلاست مینمایید، قطعا کمپرسور اسکرو برای کار شما بسیار بزرگ است. در اینجا انتخاب شما برای کمپرسور مخصوص دستگاه سند بلاست خود، باید یک کمپرسور پیستونی باشد.

 

جدول راهنمای انتخاب کمپرسور مخصوص سند بلاست

در ادامه یک جدول راهنما برای شما عزیزان قرار میدهیم که تا حدودی کمک فراوانی به انتخاب کمپرسور مخصوص دستگاه سند بلاست شما خواهد بود. فقط دقت داشته باشید که این جدول تقریبی میباشد و برای انتخاب دقیق حتما از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

 

جدول کمپرسور سند بلاست

منوی اصلی