کمپرسور مناسب دستگاه حفاری راسول

کمپرسور مخصوص دستگاه راسول

دستگاه راسول چیست؟

قبل از اینکه موارد مهم در انتخاب کمپرسور مناسب دستگاه حفاری راسول را مورد بررسی قرار دهیم. به معرفی دستگاه حفاری راسول میپردازیم. دستگاه راسول یک نوع دستگاه حفاری میباشد که به جهت حفر گودال در معادن به کار میرود. این دستگاه بسته به نوع آن قادر به حفر گودال هایی به قطر 60 الی 90 سانتی متر و به عمق 2 الی 50 متر میباشد.

دستگاه های راسول انواع مختلفی دارند:

  1. دستگاه هیدرولیک برقی ( راسول برق و باد)

در این نوع از راسول ها سیستم چرخش هیدرولیکی هست و توسط موتورهای برقی تامین میشود و سیستم چکش توسط کمپرسور باد تولید میشود.

  1. دستگاه هیدرولیک دیزلی (راسول دیزل و باد)

در این کمپرسورها نیز همانند نوع قبل سیستم چرخش هیدرولیکی بوده و سیستم چکش نیز توسط کمپرسور باد تامین میشود.

  1. دستگاه فول پنوماتیک (راسول تمام بادی)

در دستگاه های تمام بادی هر دو سیستم چرخش و ضربه توسط کمپرسور باد تامین میگردد.

دستگاه حفاری راسول

کمپرسور مخصوص دستگاه راسول:

دستگاه های راسول همانطور که ذکر شد بسته به نوع آنها مصرف باد متفاوتی هم دارند.

همانطور که در بالا بدان اشاره شد، دستگاه های هیدرولیک برقی و هیدرولیک دیزلی مصرف باد کمتری دارند. ولی دستگاه های راسول تمام بادی مصرف باد بالاتری دارند. در نتیجه به کمپرسور بزرگتری از نظر حجم تولید نیازمند هستند.

در کل عوامل متعددی در انتخاب یک کمپرسور مناسب برای دستگاه های حفاری راسول باید مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به اختصار این موارد را با هم بررسی مینماییم:

عوامل مهم برای در نظر گرفتن کمپرسور مناسب دستگاه راسول:

  • مهمترین عاملی که باید برای انتخاب کمپرسور مخصوص راسول در نظر گرفت مشخصات خود دستگاه راسول است. شرکت سازنده معمولا میزان مصرف باد دستگاه راسول را معین کرده است.

حال اگر مشخصات دستگاه را نداریم چه کنیم؟ نگران این موضوع نباشید کارشناسان صنایع کمپرسور مرکزی همیشه آماده پاسخگویی به شما و ارائه مشاوره رایگان در این زمینه به شما عزیزان هستند.

  • فاکتور بعدی که باید برای انتخاب کمپرسور مناسب دستگاه راسول در نظر گرفت، میزان فشار کاری دستگاه است.معمولا دستگاه های راسول با حداقل فشار کاری 6 بار کار مینمایند. اگر افت فشار کمتر از این میزان باشد، دستگاه راسول در عملکرد دچار مشکل میگردد. پس دقت به این نکته بسیار ضروری میباشد.
  • فاکتور بعدی دقت به این نکته است که میزان فاصله دستگاه راسول با کمپرسود به چقدر است. اگر فاصله بیش از 40 الی 50 متر باشد در انتخاب کمپرسور باید حتما از متخصص این امر، به جهت انتخاب سایز شیلنگ و همچنین برآورد افت فشار کمک گرفت.
  • نکته بعدی در انتخاب کمپرسور مخصوص راسول، در نظر گرفتن میزان پرتی یا باد در خطوط انتقال و همچنین فرسودگی و پرتی باد در خود دستگاه راسول است. اگر دستگاه راسول شما قدیمی و فرسوده باشد حتما باید مورد سرویس قرار گیرد تا از نشتی و پرتی باد در آن جلو گیری به عمل آید.
  • نکته بعدی در نظر گرفتن میزان ارتفاع از سطح دریا میباشد. چراکه هرچقدر در ارتفاع بالاتری مشغول به کار باشیم، هوای اطراف ما رقیق تر بوده و در میزان تولید باد توسط کمپرسور موثر است. لذا در نظر گرفتن این نکته به جهت انتخاب کمپرسور مناسب دستگاه راسول نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از معادن در ارتفاعات بالا قرار دارند، لذا توجه به این نکته از ضروریات است.

صنایع کمپرسور مرکزی این افتخار را دارد تا با مشاوره رایگان، شما عزیزان را در خصوص انتخاب کمپرسور باد مناسب برای دستگاه های راسول، راهنمایی فرماید.

معمولا دستگاه های راسول یک جدول راهنما و یا کاتالوگی دارند که در آن میزان مصرف باد آنها ذکر شده است. دقت فرمایید که در هنگام خرید دستگاه راسول حتما مشخصات دستگاه را از خریدار طلب نمایید.

فراموش نشود که حتما برای انتخاب کمپرسور مناسب دستگاه حفاری راسول، حتما از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

منوی اصلی